• Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
Novinky
13.2.2018
Kniha Vůdce malého plavidla 2018 je zde

Nová kniha Lodní školy s názvem Vůdce malého plavidla 2018, nově rozšířená o kompletní znění Pravidel plavebního provozu, právě v prodeji!

>>
30.1.2018
Tarponi jdou do důchodu...

Po osmi letech vyřazujeme z naší charterové nabídky plavidla Tarpon 42 a Tarpon 37. Z kraje roku 2018 se s nimi můžete setkat již pouze jako s výcvikovými plavidly Lodní školy, v průběhu jara 2018 budou z provozu vyřazena nadobro... 

>>
16.1.2018
Zimní kurzy Lodní školy

Všem zájemcům o dovolenou s lodí, říční turistiku a plavbu nabízíme oblíbené kapitánské kurzy Vůdců malých plavidel (VMP) i během zimy.

>>
Rychlý kontakt
SP Praha s.r.o, komplexní lodní služby
Komunardů 43
Praha, 170 00


+420 281932666, +420 281930708
Rezervace

Exkluzivní dálkové plavby z Čech do Německa a Holandska

Naprosto ojedinělou nabídkou v oblasti rekreační plavby je možnost pronájmů vybraných lodí pro jednosměrné dálkové plavby z Čech až do Německa či dokonce do středního Holandska, které je pověstné svojí dokonalou sítí vodních cest. Dobrodružné, téměř expediční cesty začínají v domovském přístavu v Praze Holešovicích a končí v našich partnerských loděnicích - Lutherstadt Wittenberg, Berlín nebo Utrecht. Pluje se jak poklidnými vodami zapomenutých kanálů, tak i tepnami pulsujícími tranzitní nákladní dopravou, hlubokými údolími i rozlehlými nížinami. Objevte v sobě srdce dobrodruha!

 

Jednosměrná plavba z Čech do Německa i v sezóně 2018

Jednosměrné dálkové plavby Praha Holešovice - Wittenberg / Berlín je možné uskutečnit pouze s lodí Viking 800. Plavidlo má mezinárodní lodní osvědčení a je řádně pojištěno pro plavbu v zahraničí. Od plavební komory Ústí nad Labem Střekov smí vést plavidlo pouze osoba odborně způsobilá, tzn. vlastník mezinárodního průkazu VMP / VRP. Žádné jiné průkazy (natož různé reklamní skipperské licence vydávané některými cestovními kancelářemi) nelze bohužel uznat. Během plavby je potřeba doplňovat palivo - místa vhodná k dobrání jsou vyznačena v příslušných mapách, které jsou součástí mezinárodní lodní dokumentace. Součástí přípravy na plavbu je samozřejmě i podrobná konzultace s našimi pracovníky, upozornění na záludná a nebezpečná místa, připomenutí důležitých ustanovení řádu plavební bezpečnosti, seznámení posádky s jednotlivými místními specifiky a pečlivá technická předávka lodě.

SP Praha - jednosměrné plavby do Německa

 

Trasa plavby:

Celková délka plavby je 400 km pro úsek Praha - Wittenberg a 650 km pro úsek Kralupy - Berlín, což v prvním případě představuje zhruba 8 plavebních dnů, v druhém okolo 13 plavebních dnů. Po překročení státní hranice s Německem v Hřensku pokračuje plavba dále po Labi přes Drážďany až do Wittenbergu. Delší etapa pokračuje po Labi až do Magdeburgu, zde se odbočí vpravo na Elbe - Havel kanál a pokračuje na berlínská jezera, která jsou cílovým míste.

Cena:

Celková cena za pronájem lodě pro plavbu Praha - Wittenberg je 2150 EUR, pro plavbu Kralupy - Berlín 2850 EUR. V této ceně jsou již započítány příslušné plavební mapy, nadstandardní technické vybavení lodě (nářadí, zdvořilostní vlajky, rezervní plynové bomby), mezinárodní pojištění apod. Cena neobsahuje projeté PHM a případné poplatky za použití dopravní cesty.

 

Jednosměrná plavba z Čech do Holandska i v sezóně 2018:

Jednosměrné dálkové plavby Praha Holešovice - Utrecht je možné uskutečnit pouze s lodí Viking 800. Plavidlo má mezinárodní lodní osvědčení a je řádně pojištěné pro plavbu v Německu a Holandsku. V úseku Ústí nad Labem Střekov - Rijnwaarden (hranice SRN / NL) smí vést plavidlo pouze osoba odborně způsobilá, tzn. vlastník mezinárodního průkazu VMP / VRP. Žádné jiné průkazy (natož různé reklamní skipperské licence vydávané některými cestovními kancelářemi) nelze bohužel uznat. Během plavby je potřeba cca 3x doplňovat palivo - místa vhodná k dobrání jsou vyznačena v příslušných mapách, které jsou součástí mezinárodní lodní dokumentace. Součástí přípravy na plavbu je samozřejmě i podrobná konzultace s našimi pracovníky, upozornění na záludná a nebezpečná místa, připomenutí důležitých ustanovení řádu plavební bezpečnosti, seznámení posádky s jednotlivými místními specifiky a pečlivá technická předávka lodě.

Jednosměrná plavba do Holandska

 

Trasa plavby:

Celková délka plavby je 1100 km, což představuje zhruba 14 - 18 plavebních dnů. Po překročení státní hranice s Německem v Hřensku pokračuje plavba dále po Labi přes Drážďany až do Magdeburku. Zde se odbočí na tzv. Mittellandkanal a dále přes Hannover až do průplavu Ems - Dortmund. Přes Wesel - Datteln kanal se dostáváme do vod majestátného Rýna. Po překročení hranic s Holandskem se plavba posouvá do své finální fáze - variantní cesty, zvedací mosty, větrné mlýny... Odevzdání lodě probíhá v novém přístavišti Ijsselstein na předměstí Utrechtu. Dopravu osob zpět do ČR lze zajitit v souladu s časovým harmonogramem plavby několika způsoby.

Cena:

Celková cena za pronájem lodě pro plavbu Praha - Utrecht je 3400 EUR. V této ceně jsou již započítány příslušné plavební mapy, nadstandardní technické vybavení lodě (nářadí, zdvořilostní vlajky, rezervní plynové bomby), mezinárodní pojištění apod. Cena neobsahuje projeté PHM a případné poplatky za použití dopravní cesty.

Realizace dálkových plaveb do Německa / Holandska je podmíněná vhodnými plavebními podmínkami (dostatkem vody) v plavebním úseku Ústí na Labem - Magdeburg.

Holandsko na palubách lodí společnosti SP Praha