• Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
  • Vltava s lodí - pronájem lodí
Novinky
13.2.2018
Kniha Vůdce malého plavidla 2018 je zde

Nová kniha Lodní školy s názvem Vůdce malého plavidla 2018, nově rozšířená o kompletní znění Pravidel plavebního provozu, právě v prodeji!

>>
30.1.2018
Tarponi jdou do důchodu...

Po osmi letech vyřazujeme z naší charterové nabídky plavidla Tarpon 42 a Tarpon 37. Z kraje roku 2018 se s nimi můžete setkat již pouze jako s výcvikovými plavidly Lodní školy, v průběhu jara 2018 budou z provozu vyřazena nadobro... 

>>
16.1.2018
Zimní kurzy Lodní školy

Všem zájemcům o dovolenou s lodí, říční turistiku a plavbu nabízíme oblíbené kapitánské kurzy Vůdců malých plavidel (VMP) i během zimy.

>>
Rychlý kontakt
SP Praha s.r.o, komplexní lodní služby
Komunardů 43
Praha, 170 00


+420 281932666, +420 281930708
Rezervace

Půjčovna rekreačních lodí a hausbótů Praha Holešovice

Pronájmy kompletně vybavených obytných rekreačních plavidel na Vltavě (Labi)

Veškeré termíny půjčovny Praha Holešovice v sezóně 2018 jsou vyprodané. Děkujeme za Váš zájem

   V případě, že máte s vedením plavidel předchozí zkušenosti, můžete využít služeb naší půjčovny obytných motorových lodí a prožít skvělou dovolenou na palubě vlastnoručně řízeného plavidla. Jsme největší půjčovnou motorových lodí na dolním toku řeky Vltavy a na Labi a zároveň jedinou takovouto půjčovnou působící v Praze. Některé z našich lodí můžete výjimečně řídit i bez průkazu způsobilosti k vedení plavidel (průkazu VMP). Pozor však, že se nejedná o pouhou "turistickou atrakci", při které se nemůže nic stát. Stanete se opravdovým kapitánem rekreační lodě se všemi povinnostmi a odpovědností, kterou s sebou tato pozice přináší. Budete se pohybovat ve skutečném "ostrém" lodním provozu, budete potkávat osobní i nákladní lodě a je pochopitelné, že musíte bezpodmínečně dodržovat veškerá pravidla, která určuje Vyhláška č. 67/2015 Sb., o pravidelch plavebního provozu.

Pokud nemáte žádné zkušenosti s vedením plavidel, zkuste absolvovat Lodní školu nebo vyzkoušet bezprůkazovou zážitkovou plavbu Kapitánem na den... Pro každého milovníka plavby a pohody na vodě máme připravené jedinečné zážitky :-)

   Předem upozorňujeme, že úhrada pronájmu není jedinou podmínkou předávky plavidla zákazníkovi. Druhou, neméně důležitou podmínkou, je nutnost bezpečného zvládnutí techniky plavby klientem a znalost legislativy platné v lodním provozu na vodních cestách České republiky. Zkrátka musíte s lodí umět a musíte znát předpisy. Pokud zákazník nesplňuje tyto podmínky, může loď užívat k bydlení, ale nebude mu umožněno vyplutí z přístavu.

V případě pronájmu plavidla budete účastníky ostrého lodního provozu s plnou odpovědností za životy i zdraví posádky, jakožto i za případné hmotné škody na lodi - SP Praha s.r.o.V případě pronájmu plavidla budete účastníky ostrého lodního provozu s plnou odpovědností za životy i zdraví posádky, jakožto i za případné hmotné škody na lodi - SP Praha s.r.o.V případě pronájmu plavidla budete účastníky ostrého lodního provozu s plnou odpovědností za životy i zdraví posádky, jakožto i za případné hmotné škody na lodi - SP Praha s.r.o.

Až na výjimečné, předem inzerované nabídky, je nutné zapůjčené plavidlo vrátit ve stejném přístavu, ze kterého budete vyplouvat (domovský přístav)

 

Viking 1000 (4-6 osob)  VEŠKERÉ TERMÍNY PRO SEZÓNU 2018 VYPRODANÉ

Loď Viking 1000 je velice komfortní a pohodlné plavidlo klasické konstrukce s všestranným využitím. Plavidlo vyrobené britskou loděnicí Viking Mouldings je určeno zákazníkům preferujícím velkorysý prostor a soukromí. Každý centimetr vnitřku je důmyslně využitý, celkový design vyniká specifickou britskou elegancí. Rukopis zkušených ostrovních konstruktérů vepsal lodím do vínku velice solidní nautické vlastnosti. Pro potřebny půjčovny je v sezóně 2018 vyhrazená loď Kristián, která prošla v zimní odstávce 2017 / 2018 zásadní renovací. Generální opravou a kompletní repasí u výrobce prošel na začátku roku 2018 rovněž motor plavidla.

Viking 1000 - mimořádně komfortní plavidlo pro 4 až 6 osob - SP Praha s.r.o.Viking 1000 - mimořádně komfortní plavidlo pro 4 až 6 osob - SP Praha s.r.o.Viking 1000 - mimořádně komfortní plavidlo pro 4 až 6 osob - SP Praha s.r.o.

Jedinečná loď v ČR - každá kajuta má své vlastní WC a sprchu (s vlastním vchodem z kajuty), při obsazení 4 osobami pak loď nabízí královský prostor pro vaše toulky po českých řekách. Zdvojené řídící stanoviště ještě umocňuje zážitky z pohodové plavby. Dvojice oddělených prostorných dvoulůžkových kajut, další dvě menší lůžka lze případně potřeby vytvořit ve středním salónu (spuštěním desky stolu se tato propojí se sedačkou).

Výbava plavidla: 2x oddělená kajuta, společenská místnost, kompletně zařízená kuchyňka, 2x WC, 2x sprcha, nezávislé topení s termostatem, sporák, trouba, mikrovlnná trouba (v činnosti pouze při připojení plavidla na břehovou přípojku 220V), menší lednice, rádio + CD / MP3, prostorná letní paluba, dvě řídící stanoviště (vnitřní / vnější), sonar Garmin s rychlým vykreslováním profilu dna, automobilová zásuvka 12V, břehová přípojka 220V (+ vnitřní rozvod 220V)

Technické parametry: délka 10m, šířka 3,75m, ponor 0,9m, motor stabilní lodní diesel Betamarine o výkonu 30 kW, objem nádrže na pitnou vodu 350l, objem palivové nádrže 160l, plynové zásobníky 2x 10kg, maximální obsaditelnost dle lodního osvědčení 6 osob 

Ostatní: vyúčtování spotřebovaných pohonných hmot, provozních kapalin a ostatních provozních nákladů vztažených k chodu motoru proběhne souhrnně na konci pronájmu pomocí tzv. motohodin. Během výpůjčky plavidla není nutné pohonné hmoty doplňovat. Loď je vybavena počítadlem motohodin. Cena za jednu motohodinu je stanovena na 170,- Kč. Vratná kauce (spoluúčast na pojištění lodě) 14 000,- Kč. Předchozí zkušenosti s řízením lodí NUTNÉ!

Časy předávek: domovským přístavem lodí Viking 1000 je Praha, délka pronájmu i nástupní den libovolný. První den se loď předává v době 16-19 hodin, poslední den pronájmu v 9 hodin ráno.

On-line objednávky plavidla nejsou momentálně podporované, objednávejte prosím e-mailem sppraha@sppraha.cz

 

Viking 800 (4-5 osob) VEŠKERÉ TERMÍNY PRO SEZÓNU 2018 VYPRODANÉ

Elegantní lodě modelové řady Viking 800 pochází z produkce britské loděnice Viking Mouldings. Výrobní program loděnice zahrnuje pět základních řad s nespočtem dílčích mezitypů. Lodě Viking lze najít jak u evropských charterových společností, tak i u soukromých majitelů. Existuje dokonce klub příznivců a majitelů lodí Viking, který pořádá pravidelná setkání fanoušků. Se stejnými loděmi se můžete setkat na řekách, kanálech a jezerech prakticky po celé Evropě. Plavidlo charakterizuje slušná ovladatelnost, velice pohodlný posez na kapitánském můstku, bohatá základní výbava a velice elegantní design.

Viking 800 na Vltavě ve stověžaté Praze - SP Praha s.r.o.Viking 800 na Vltavě ve stověžaté Praze - SP Praha s.r.o.Viking 800 na Vltavě ve stověžaté Praze - SP Praha s.r.o.

Loď Viking 800 disponuje dvojicí dvoulůžkových kajut. Přední kajuta je prostornější s běžnou stojnou výškou, kajuta zadní je spíše ležením ve spodním patře pod řídícím stanovištěm s průzorem na horní palubu a sníženou výškou. Ideální pro rodinu s jedním nebo se dvěmi dětmi (2 + 2), v případě obsazení pouze dospělými je optimální obsazení pro zachování maximálního komfortu 2-3 osoby. Naopak, při skromnosti lze vytvořit další dvě lůžka spuštěním stolu ve středním salónu a využitím lavice v horní kormidelně, nicméně úprava pro spaní 6 osob je spíše nouzové řešení bez zachování běžných standardů.

Výbava plavidla: 2x oddělená kajuta (zadní se sníženou výškou), společenský střední salón s posezením, kompletně zařízená kuchyňka, WC, sprcha, nezávislé topení s termostatem, sporák, malá lednice, rádio + CD / MP3, řídící stanoviště v provedení "kabrio", automobilová zásuvka 12V, břehová přípojka 220V, solární panel pro zlepšení dobíjecí charakteristiky.

Technické parametry: délka 8m, šířka 2,6m, ponor 0,75m, motor závěsný benzinový čtyřtakt Honda o výkonu 25 koní, objem nádrže na pitnou vodu 200l, palivové nádrže 4x 25l, plynové zásobníky 2x 2kg, maximální obsaditelnost pro denní vyjížďku dle lodního osvědčení 8 osob

Ostatní: vyúčtování spotřebovaných pohonných hmot, provozních kapalin a ostatních provozních nákladů vztažených k chodu motoru proběhne souhrnně na konci pronájmu pomocí tzv. motohodin. Během výpůjčky plavidla není nutné pohonné hmoty doplňovat. Loď je vybavena počítadlem motohodin. Cena za jednu motohodinu je stanovena na 195,- Kč. Vratná kauce (spoluúčast na pojištění lodě) 14 000,- Kč. Předchozí zkušenosti s řízením lodí NUTNÉ!

Časy předávek: domovským přístavem lodí Viking 1000 je Praha, délka pronájmu i nástupní den libovolný. První den se loď předává v době 16-19 hodin, poslední den pronájmu v 9 hodin ráno.

Plavidlo je PŘEDNOSTNĚ určeno pro dálkové plavby do Německa a Holandska (viz sekce Dálkové plavby) a vnitrostátní provoz představuje pouze okrajový doplněk k vytížení případných volných termínů.

On-line objednávky plavidla nejsou momentálně podporované, orientační poptávka e-mailem sppraha@sppraha.cz

 

Patricia Sjans (2-5 osob)  VEŠKERÉ TERMÍNY SEZÓNY 2018 VYPRODANÉ

Brekken 750 "Patricia / Sjans" - robusní ocelový stroj osvědčené modelové řady Brekken 750 je rozšířen především na holandských vodních cestách. Klasická koncepce plavidla evokuje to nejlepší z tradic říční plavby. Loď nabízí solidní komfort cestování, díky němuž můžete naplno vychutnávat veškeré krásy, které tento způsob netradiční aktivní dovolené nabízí. Lodě Brekken stály u zrodu naší půjčovny a mají tak v řadách naší flotily vážené místo. Ideální pro 2 cestovatele + dítě, při skromnosti lze vytvořit spaní pro nebo až 4 osoby. Vítejte na palubě lodě s neopakovatelným kouzlem.

Patricia Sjans - SP Praha s.r.o.Co vás zajímá ohledně pronájmů lodí - SP Praha s.r.o.Patricia v plné plavbě u Karlova mostu v Praze - SP Praha s.r.o.

Výbava plavidla: společenská místnost s kuchyňkou a předním dvoulůžkem ve špici + vyvýšená kormidelna s dlouhou lavicí využitelnou jako lůžko, základní kuchyňka, WC, vnější sprcha (na zádi plavidla), kartušový vařič umístěný na řídícím vyvýšeném stanovišti, malá lednice, rádio + CD / MP3, řídící stanoviště v provedení "polokabrio", automobilová zásuvka 12V

Technické parametry: délka 7,5m, šířka 2,8m, ponor 0,85m, stabilní lodní dieselový motor Mitsubishi o výkonu 25 kW, objem nádrže na pitnou vodu 100l, palivová nádrž 100l, maximální obsaditelnost 5 osob.

Ostatní: plavidla Brekken 750 jsou v roce 2018 přednostně určena pro zážitkové jednodenní plavby Praha Holešovice - Roztoky a zpět. Ve zbývajících volných dnech je lze eventuelně pronajmout i na dvoudenní plavbu Praha - Nelahozeves a zpět (s noclehem v Nelahozevsi, cena pronájmu 8 000,- Kč). Jiné a delší pronájmy nejsou možné. Vyúčtování spotřebovaných pohonných hmot, provozních kapalin a ostatních provozních nákladů vztažených k chodu motoru proběhne souhrnně na konci pronájmu pomocí tzv. motohodin. Během výpůjčky plavidla není nutné pohonné hmoty doplňovat. Loď je vybavena počítadlem motohodin. Cena za jednu motohodinu je stanovena na 160,- Kč. Vratná kauce (spoluúčast na pojištění lodě) 12 000,- Kč.

Dislokace plavidla, časy předávek: domovským přístavem lodě Patricia Sjans je Praha. V případě plaveb Praha - Roztoky je nástup na loď v 9:30 hodin dopoledne, konec plavby v 16:30 hodin. Při dvoudenním pronájmu Praha - Nelahozeves se loď předává první den v době 9-10 hodin, druhý den se loď odevzdává v 16:30 hodin.

On-line objednávky plavidla nejsou momentálně podporované, orientační poptávka e-mailem sppraha@sppraha.cz

 

Escape (4 - 6 osob) Přístav Brandýs - posledních pár volných termínů

Loď Escape je klasickým ocelovým strojem holandské konstrukce, který nabízí solidní pohodlí čtyřem až šesti cestovatelům. Nouzově lze loď obsadit až 8 osobami, je však třeba zohlednit snížený komfort pobytu. Plavidlo modelové řady Bejakruiser je velice rozšířenou lodí zejména na holandských kanálech a jezerech, podobné lodě však běžně naleznete i na vnitrozemských vodních cestách Německa či Belgie. 

Výbava plavidla: zadní kajuta s dvoulůžkem, společenská místnost, přední kajuta s dvoulůžkem a rozkládací sedačkou, kterou lze přeměnit v další dvě lůžka. Samozřejmostí je zařízená kuchyňka, elektrické WC, tekoucí teplá i studená voda, venkovní sprcha, nezávislé topení s termostatem, sporák, lednice, automobilová zásuvka 12V...

Technické parametry: délka 9,8m, šířka 3,2m, ponor 0,9m, motor stabilní lodní diesel, objem nádrže na pitnou vodu 200l, objem palivové nádrže 300l, plynový zásobník 10kg, maximální obsaditelnost dle lodního osvědčení 12 osob (denní vyjížďky)

Ostatní:
Vyúčtování spotřebovaných pohonných hmot, provozních kapalin a ostatních provozních nákladů vztažených k chodu motoru proběhne souhrnně na konci pronájmu pomocí tzv. motohodin. Cena za jednu motohodinu je stanovena na 210,- Kč. Během výpůjčky plavidla není nutné pohonné hmoty doplňovat. Loď je vybavena počítadlem motohodin. Vratná kauce (spoluúčast na pojištění lodě) 10 000,- Kč.

Dislokace plavidla, časy předávek:
Domovským přístavem lodě Escape je Brandýs nad Labem. První den se loď předává v době 18-19 hodin, poslední den pronájmu v 16 hodin.

Ceník:
Pro plavidlo Escape platí speciální ceník a dny předávek: duben, květen 20 000 / 13 000,- Kč, červen, září, říjen 21 000 / 13 500,- Kč, červenec, srpen 23 000 / 14 000,- Kč (první, vyšší cena před lomítkem, vyjadřuje cenu za týdenní pronájem, druhá, nižší cena za lomítkem, vyjadřuje cenu za minitýden nebo víkend). Týden = neděle až neděle, minitýden = neděle až čtvrtek, víkend = čtvrtek až neděle.